İşlem Sürüyor...

Avrupa’da Ücretsiz Gezebileceğiniz Müzeler

Yurt dışında olmanın en güzel yanlarından biri ziyaret edilen ülkenin tarihi, kültürü ve sanatıyla ilgili belki de daha önce hiç duyulmamış ve görülmemiş şeyler keşfetmektir. Bunun en iyi yolu da müze ziyaretleridir. Avrupa’ya yapılacak seyahatler ciddi maddi giderlere sebep olabileceğinden kültür-sanat keşifleriniz için ücretsiz müzeleri tercih edebilirsiniz. Bilindik yerleri gezip görmekten çok daha fazlasını isteyenler için işte Avrupa’nın en önemli şehirlerinde ziyaret edilebilecek ücretsiz müzeler…

 

 

Paris Modern Sanat Müzesi - Paris

Paris Modern Sanat Müzesi, Paris'te bulunan modern sanat müzelerinden biridir. Müze, Palais de Tokyo'nun bitişiğindeki Chaillot Tepesi'nde bulunur ve geniş bir modern sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapar.

 

 

 

 

Müzede 20. yüzyılın başından günümüze kadar olan dönemde oluşturulmuş modern sanat eserleri sergilenir. Sergiler arasında, Pablo Picasso, Georges Braque, Henri Matisse, Marc Chagall ve diğer ünlü sanatçıların eserleri yer alır. Ayrıca modern sanatın diğer alanlarını da kapsayan sergiler, film gösterimleri ve diğer etkinlikler de müzede düzenlenir.

 

 

 

 

Paris Modern Sanat Müzesi, modern sanata ilgi duyanlar için Paris’teki müzeler içinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Ayrıca müze yakınlarında bulunan Eiffel Kulesi, Champs-Élysées ve diğer turistik yerler de ziyaretçiler için ilginç birer alternatif olabilir.

 

 

 

 

Berlin Duvarı Anıtı Müzesi - Berlin

Berlin Duvarı Anıtı Müzesi, Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan ve Berlin Duvarı’nın tarihi hakkında kapsamlı bir koleksiyona ev sahipliği yapan bir müzedir. Müze, Checkpoint Charlie olarak bilinen eski sınır kapısına yakın bir konumda bulunur.

 

 

 

Müzede Berlin Duvarı’nın tarihi ve yıkılışı hakkında belgeler, fotoğraflar, videolar ve diğer objeler sergilenir. Ayrıca Berlin Duvarı’nın geçmişinde yer alan kaçış hikayeleri ve kahramanları hakkında da bilgiler bulunmaktadır. Sergiler arasında eski Doğu Almanya sınır muhafızlarından kalan nesneler, kaçış tüneli ve hatta uçak gibi ilginç objeler de yer almaktadır.

 

 

 

Müze, tarihe ilgi duyanlar ve Berlin Duvarı’nın hikayesini öğrenmek isteyenler için ideal bir ziyaret yeridir. Ayrıca müze yakınlarında bulunan Checkpoint Charlie bölgesi de turistler için popüler bir yerdir ve ziyaretçiler burada hediyelik eşya dükkanları, kafeler ve restoranlar da bulabilirler.

 

 

 

 

Prado Müzesi - Madrid

Prado Müzesi, İspanya’nın başkenti Madrid’de yer alır ve dünyanın en ünlü sanat müzelerinin başında gelir. Müze, 1819 yılında açılmıştır ve 10.000’den fazla sanat eseri sergilenmektedir. Prado Müzesi, İspanyol sanatının en önemli koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapmaktadır ve Goya, El Greco, Velázquez, Murillo ve Zurbarán gibi ünlü İspanyol ressamların eserlerini içermektedir.

 

 

Müzede ayrıca İtalyan, Flaman ve Hollandalı sanatçıların eserleri de yer almaktadır. Botticelli, Rubens, Tiziano, Van Dyck, Rembrandt ve Bosch gibi dünya çapında ünlü ressamların eserleri müzenin koleksiyonunda bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

Prado Müzesi, Atocha tren istasyonuna yakın bir konumda bulunmaktadır ve şehir merkezinden metro veya otobüs ile kolayca ulaşılabilir. Müzede rehberli turlar, atölye çalışmaları ve sanat etkinlikleri de düzenlenmektedir. Ayrıca müze mağazasından sanat kitapları, posterler ve hediyelik eşyalar satın alınabilir.

 

 

 

 

Britanya Müzesi - Londra

Britanya Müzesi, Londra’da bulunan dünyanın en büyük müzelerinden biridir ve ziyaretçiler için ücretsizdir. 1753 yılında kurulan müze dünya kültürü ve tarihi ile ilgili birçok önemli eseri barındırmaktadır.

 

 

 

 

Müze koleksiyonları arasında antik Mısır, Asya, Afrika, Amerika, Yunanistan ve Roma gibi birçok medeniyetten eserler bulunmaktadır. Ayrıca müze, Rosetta Taşı ve Elgin Mermerleri gibi ünlü eserlerin sergilendiği birçok özel galeriye sahiptir.

 

 

 

 

 

Müze yaklaşık 8 milyon eseri barındırmaktadır ve bu nedenle tüm koleksiyonları tek bir ziyarette görmeniz mümkün değildir. Britanya Müzesi dünya çapında ünlü bir müze olup, Londra’yı ziyaret eden herkes için mutlaka görülmesi gereken ücretsiz müzelerin başında gelir. Sadece Avrupa ile sınırlı kalmak istemiyorsanız Dünyanın En Ünlü 10 Müzesi başlıklı yazımızda çok daha fazla müze keşfedebilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Yap

1076 kez görüntülendi
  • Firdevs Günbatur
  • 28-04-2023
  • SEYAHAT

Sizin İçin Önerilenler


BARUT HOTELS
İLETİŞİM