İşlem Sürüyor...

3. Antalya Akra Caz Festivali Eylül’de başlıyor

Caz müziğin ünlü isimleri, 3. Antalya Akra Caz Festivali'nde sanatseverlerle buluşuyor. Bu yıl Antalya'da üçüncüsü gerçekleşecek olan festival, modern ve klasik cazın yanı sıra caz müziği, funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Haziran ayında yapılması planlanan fakat; Türkiye Cumhuriyeti’nin ilgili bakanlıklarınca yayınlanan genelgeler kapsamında alınan önlemler ve uluslararası seyahat engelleri gibi nedenlerle ertelenen 3. Antalya Akra Caz Festivali, 26 Eylül - 09 Ekim 2020 tarihleri arasında Akdeniz’in ve Bey Dağları’nın eşsiz manzarası eşliğinde Akra Hotels ‘in açık hava sahnesinde gerçekleşecek. Festivalin biletleri, 10 Ağustos'ta yurt içinde ve yurt dışında Biletix gişelerinde ve biletix.com adresinde satışa sunulacak.

Festival üçüncü yılına; kendine has yorumu, renkli ve güçlü sesiyle beğeni toplayan, Hollanda’da yaşayan Türk kökenli sanatçı Karsu ile başlıyor. 26 Eylül’deki açılış gecesinde caz, blues, funk ve etnik ritimleri birleştirdiği bestelerini seslendirecek olan Karsu’nun yanı sıra Akra Jazz Band de sahne alacak.

Gitar sanatçısı Önder Focan ve Şallıel Kardeşler; Önder Focan besteleri ve bazı Türk müziği parçalarının “funk jazz” yorumundan oluşan funky ve enerjik ritimlere sahip “Funkbook” projesiyle 30 Eylül’de sahnede olacak.

“Sonic Boom”, müzikseverlerin yakından tanıdığı dört başarılı isim, Elif Çağlar (vokal), Çağrı Sertel (tuşlu çalgılar), Alp Ersönmez (bas gitar) ve Volkan Öktem’in (davul) bir araya gelmesiyle, 2019 yılında kuruldu. “Sonic Boom” projesi 2 Ekim’de dinleyenlerle buluşacak. 

Akustik bir caz manouche grubu olan Flapper Swing, 1920’li ve 30’lu yılların caz standartlarını seslendirecekleri “Swing Gecesi” ile 3 Ekim akşamı izleyenlere festivalin en renkli konserlerinden birini yaşatacak.  Gecede Flapper Swing’e, swing döneminin muhteşem danslarıyla “Swing Dance Antalya” eşlik edecek. “İstanbul Sessions” projesiyle İstanbul’un dinamik renklerini sunmaya devam eden İlhan Erşahin, sevilen parçaları ile 7 Ekim’de, grubuyla festival sahnesinde olacak bir diğer isim. Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, üçüncü yılında da festivali yalnız bırakmıyor. 8 ve 9 Ekim tarihlerinde iki konser ile sanatseverlerle buluşacak olan sanatçının, Türk edebiyatının unutulmaz şair ve yazarlarının şiirlerini bestelediği şarkı albümlerinin dördüncüsü olan yeni albümü Antalya’da ilk kez dinleyenlerle buluşacak. Fazıl Say şarkılarını güçlü sesi ve büyüleyici sahne performansıyla solist Serenad Bağcan yorumlayacak. 

Avrupa Caz Sahnelerinin Renkli Sesi “Karsu”

Festivalin açılış konseri, kendine has yorumu ve güçlü sesiyle dünyada büyük beğeni toplayan sanatçı Karsu ile olacak. Şarkılarının neredeyse tamamını kendi yazıp besteleyen sanatçı, renkli sesiyle olduğu kadar sahne performansı ve enerjisiyle de dinleyenleri kendine hayran bırakıyor. 2016 yılında Hollanda’nın önemli müzik ödüllerinden olan Edison World Jazz Ödülü’nü kazanarak, Avrupa caz sahnesinde kendine güçlü bir yer edinen Karsu’nun albümlerinde; caz, blues, funk ve etnik ritimlere rastlamak mümkün. 26 Eylül Cumartesi akşamı 20:30‘da Akra Hotels’de dinleyici ile buluşacak olan Karsu’nun yanı sıra, gecede Antalya’da yaşayan caz müzisyenlerden oluşan Akra Jazz Band de sahne alacak.

Önder Focan ve Şallıel Kardeşler “ Funkbook”  ile Sahnede

Festivalin ikinci gecesinde, gitarist Önder Focan, saksafoncu kardeşler Anıl ve Batuhan Şallıel “Funkbook” projesiyle izleyici ile buluşacak. Önder Focan besteleri ve bazı Türk müziği parçalarının “funk jazz” yorumundan oluşan funky ve enerjik ritimlere sahip “Funkbook” projesinde sanatçılara, her biri enstrümanlarında oldukça yetkin müzisyenler olan Halil İbrahim Işık (piyano-synthesizer ), Mehmet Özen (elektrik bas), Erhan Seçkin (davul) eşlik edecek. Önder Focan’ın melodik besteleri ve müzisyenlerin doğaçlamaları ile kendine özgü bir hava yakalayan “Funkbook”, 30 Eylül Çarşamba   akşamı saat 20:30‘da Akra Hotels’de dinlenebilir.

 “Sonic Boom” Enerjisi

“Sonic Boom”, müzikseverlerin yakından tanıdığı dört başarılı isim, Elif Çağlar (vokal), Çağrı Sertel (tuşlu çalgılar), Alp Ersönmez (bas gitar) ve Volkan Öktem’in (davul) bir araya gelmesiyle, 2019 yılında kuruldu. 2020’nin başlarında dinleyiciyle buluşan grup, konserlerinde bestelerin yanı sıra, r&b, hip-hop ve elektronik müzik hit’lerini de özgün tarzıyla yeniden yorumlayarak çalıyor.  Geçtiğimiz şubat ayında stüdyoya girerek bestelerini ilk kez kaydeden Sonic Boom, şu sıralar, “Please” isimli ilk teklisini, yayınlamaya hazırlanıyor.

 “Sonic Boom”, 02 Ekim 2020 Cuma günü 20:30‘da Akra Hotels’de sahnede olacak.

Flapper Swing ile Muhteşem “Swing Gecesi”

Akustik bir caz manouche grubu olan Flapper Swing “Swing Gecesi” ile izleyenlere festivalin en renkli gecelerinden birini yaşatacak. Repertuvarında Django Reinhardt bestelerine ve 1920’li 30’lu yılların caz standartlarına yer veren grupta; Nevin Hetmanek (vokal), Erhan Erbelger ve Tomas Hetmanek (gitar), Tamer Temel (klarnet), Peter Salvucci (saksafon), Kaan Bıyıkoğlu (piyano), Volkan Topakoğlu (kontrabas) sahne alıyor. Keyifli ve güçlü performanslarıyla dikkat çeken ve özel bir dinleyici grubu bulunan Flapper Swing, 03 Ekim 2020 Cumartesi günü 20:30‘da Akra Hotels’de dinleyenlere unutulmaz bir müzik şöleni yaşatacak. Gecede Flapper Swing’e, swing döneminin muhteşem danslarıyla “Swing Dance Antalya” eşlik edecek.

İlhan Erşahin ve “İstanbul Sessions”

New York’ta yaşayan saksafon sanatçısı İlhan Erşahin, tüm dünyada büyük ilgi gören projesi “İstanbul Sessions” ile İstanbul’un dinamik renklerini sunmaya devam ediyor.  İçinde cazdan rock müziğe, diskodan dub’a kadar pek çok müzikal tını barındıran zenginlikte olan ve özgün soundlarıyla dikkat çeken “İstanbul Session’s” da Erşahin’in yanı sıra, bast gitarda Alp Ersönmez, davulda Turgut Alp Bekoğlu ve perküsyonda İzzet Kızıl sahne alıyor. 7 Ekim Çarşamba akşamı 20:30‘da Akra Hotels’de sanatseverlerle buluşacak olan İlhan Erşahin ve grubu, gecede “İstanbul Sessions’un sevilen parçalarını yorumlayacak.

Fazıl Say Yeni Şarkı Albümüyle İlk Kez Antalya’da…

Festival üçüncü yılına, dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın vereceği iki muhteşem konser ile veda ediyor. Sanatçının, Türk edebiyatının unutulmaz şair ve yazarlarının şiirlerini bestelediği şarkı albümlerinin dördüncüsü olan yeni albümü, Antalya’da ilk kez dinleyenlerle buluşacak.  Fazıl Say şarkılarını ise güçlü sesi ve büyüleyici sahne performansıyla solist Serenad Bağcan seslendirecek. Yeni albümde Yunus Emre, Pir Sultan Abdal, Sabahattin Ali, Kaygusuz Abdal, Aziz Nesin, Metin Altıok ve Ömer Hayyam şiirleri yer alıyor.  Fazıl Say ve Serenad Bağcan’ın birlikte sahne alacağı bu muhteşem konserler, 8 ve 9 Ekim günlerinde 20:30‘da Akra Hotels’de dinleyenlerle buluşacak.

Festival biletleri 10 Ağustos’ta Biletix'te Satışta...

26 Eylül-09 Ekim 2020 tarihleri arasında Akra Hotels Antalya’da gerçekleşecek 3. Antalya Akra Caz Festivali’nin biletleri, 10 Ağustos'ta yurt içinde ve yurt dışında Biletix gişelerinde ve biletix.com adresinde satışa sunulacaktır.

 

Bilet satışı ve etkinlik ile ilgili tüm düzenlemeler, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilgili bakanlıklarınca yayınlanan genelgelerdeki şartlar doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

 

www.akrajazz.com

instagram.com/akrajazz

facebook.com/akrajazz

twitter.com/akrajazz

 

0 Yorum

Yorum Yap

1234 kez görüntülendi
  • Kenan Mollaoğlu
  • 29-06-2020
  • YAŞAM

Sizin İçin Önerilenler


BARUT HOTELS
İLETİŞİM